obey-robots.txt
data-full-width-responsive="true">
Onderwerp bekijken
 Onderwerp afdrukken
Hackers KPN konden bij uw privégegevens
KaPteiN
Hackers KPN konden bij privégegevens
KPN heeft bevestigd dat in januari hackers toegang hebben gehad tot een server van het concern. Zij hebben daarbij klantgegevens kunnen inzien, maar het lijkt dat er geen gegevens zijn gekopieerd.

Op 20 januari ontdekte KPN dat iemand toegang had gekregen tot een server met verschillende gegevens, waaronder klantgegevens als naam en bankrekeningnummer. Een week later bleek dat de maatregelen tegen de hacker niet afdoende waren en hij nog steeds toegang had tot het systeem. KPN heeft daarop melding gedaan bij de autoriteiten en het systeem afgesloten.
KaPteiN
 
wwwAndries
Ik krijg nu een e-mail van KPN of ik mijn wachtwoord wil wijzigen. Er staat een link in “Wijzig het wachtwoord van uw Customer Self Care”, klik je hier op dan kom ik op het domein http://kpn-klantzm.custhelp.com? De online versie komt uit op http://ebm.cheetahmail.com?

Geen KPN domeinen, gezien de gebeurtenissen van afgelopen tijd bij KPN, is dit niet echt een slimme zet. Hoe kan een ontvanger nagaan of dit geen phishing is!
 
KaPteiN
Dat lijkt me inderdaad niet pluis!!!!
Zie, http://whois.domaintools.com/cheetahmail.com

Quote

Registrant:
CheetahMail
29 Broadway, 6th floor
New York, NY 10006
US

Domain Name: CHEETAHMAIL.COM

Administrative Contact, Technical Contact:
Lindberg, Fred
CheetahMail Experian
29 Broadway, 6th floor
New York, NY 10006
US
(212) 863-4600 fax: (212) 863-4490

Record expires on 04-Jun-2021.
Record created on 05-Jun-1998.

Domain servers in listed order:

A.NS.CHEETAHMAIL.COM 65.125.54.133
B.NS.CHEETAHMAIL.COM 65.125.54.134
C.NS.CHEETAHMAIL.COM 216.15.189.57
D.NS.CHEETAHMAIL.COM 216.15.189.58
E.NS.CHEETAHMAIL.COM 207.251.96.133
F.NS.CHEETAHMAIL.COM 207.251.96.134

KaPteiN
 
wwwAndries
Hierbij een voorbeeld van de mail van KPN.

De link "Wijzig het wachtwoord van uw Customer Self Care" gaat naar http://kpn-onlinediensten.com/a/*** en wordt doorgestuurd naar http://kpn-klantzm.custhelp.com/app/answers/detail/***
De link "bekijk deze mailing online" gaat naar http://kpn-onlinediensten.com/a/*** en wordt doorgestuurd naar http://ebm.cheetahmail.com/c/tag/***

De enige reactie van KPN op mijn mail van vanmorgen 8:31 u is:

Geachte heer, mevrouw,
Wij hebben een reactie van u ontvangen, bedankt hiervoor. Wij willen u graag van dienst zijn op een manier die het beste bij u past. Daarom vragen we u contact op te nemen via één van de onderstaande mogelijkheden.
1. Voor klantenservice kunt u terecht op de klantenservicepagina van KPN
2. U kunt ons telefonisch bereiken via een van de volgende gratis telefoonnummers:
06-1200 1200 voor servicevragen over mobiel bellen
0800-0105 voor verkoop & advies over mobiel bellen en mobiel internet
0800-0403 voor vragen over telefonie, internet of ICT diensten
3. U kunt ook terecht bij een van onze verkooppunten
4. Klik hier voor meer informatie over producten en diensten van KPN.
Met vriendelijke groet,

KPN Klantenservice


Je zou toch verwachten dat een mail naar support@kpn-onlinediensten.com over dit onderwerp de hoogste prioriteit zou krijgen??
wwwAndries voegde bij, bestand:

Registreer en/of log in voor toegang tot deze bijlage.

Gewijzigd door wwwAndries op 11 februari 2012, 13:21
 
Henk2304
Naar ik heb bgerepen zijn de gepubliceerde accountgegevens NIET van KPN afkomstig. De "echte" hackers zouden zelfs hebben laten weten zo absoluut niet te werk te gaan. Hoewel onze gegevens dus gehacked zijn, zijn die dus (nog?) niet op straat komen te liggen, zoals eerder werd gesuggereerd.
Natuurlijk is het wijs om regelmatig je wachtwoorden te veranderen maar moeten we dit nu ook direct massaal doen. Telkens als ik dat in het verleden gedaan heb stuurt KPN een papieren bevestiging per post met daarin het nieuwe wachtwoord gewoon genoemd. Vind ik trouwens ook al niet zo veilig. Als we nu massaal met z'n tweemiljoenen onze wachtwoorden gaan aanpassen en KPN iedereen een papieren bevestiging stuurt vraag ik me af hoeveel bossen daarvoor gekapt moeten gaan worden. Wat is wijsheid?
L8r, Henk
 
Spring naar forum:
Nieuw onderwerp Antwoorden
Gebruik BBcode of HTML om naar; 'Hackers KPN konden bij uw privégegevens', te verwijzen!
BBcode:
HTML: